• VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
Show Slideshow

Hangi halı yıkama firması ? Özel

Öğeyi Oyla
(4 oy)

 

antalya-hali-yikama-firmasiHangi Halı yıkama ?

Birçoğumuz hangi firmaya halılarımızı yıkatacağımızı, halı yıkama şirketi ni neye göre seçeceğimizi bilemeyiz. Bu yazımızda kaliteli halı yıkama firması neye göre seçilir neleri dikkate almalıyız konusunu işleyeceğiz. Umarım bir bu yazı bir rehber niteliğinde olur.

Çok meşhur olan halı yıkama fabrikası daha iyi yıkarmı?

Çok fazla iş yapan yer çok tecrübeli yerdir. Ve evet daha iyi hizmet verir. Bunun yanında şunu da dikkate almak gerekebilir. Yoğunluk sebebiyle bütün halıların en ince teferruatıyla tek tek uğraşmaları beklenemez.hali-yikama-şirketi-antalya Bununlaberaber unutulmamalıdır ki yeni olmasına rağmen kendisini tanıtmak ve referans toplamak maksatdıyla pek çok halı yıkama fabrikası sizinle ve halınızla daha fazla ilgilenir. Burada dikkat edilmesi gereken henüz çok yeni 6 ayını doldurmamış firmalara birazdaha temkinli yaklaşmaktır. Dilimizde kel başta berberlik öğrenmek diye bir tabir vardır. Ve ülkemizde maalesef çok kez kendi doğruluğunu ispatlamıştır. Fakat o firmalara iş yaptırmayın diyemeyiz. Yeni olmasına rağmen işi bilen bir işletmecisi olabilir.

Yakınımdaki halı yıkama yeri ne yıkatsam daha iyi olurmu?

Halı yıkama işi yapanların genelde ücretsiz servisleri vardır. Bundan dolayı halı yıkama firmasının size yakın olması gerekmez. Önemli olan daha iyi ve uygun fiyatlı hizmeti alabillmektir.

Apartman kapımıza etiket yapıştıran firmaya yıkatıyımmı?

Firmaların kapılara etiket yapıştırmaları bencil ve kaba bir harekettir. Malesef bazı firmalar etik olup olmamasına bakmaksızın heryere etiket yapıştırıyorlar. Bir firma geliyor bi etiket yapıştırıyor arkasından başka bir firma gelip etiketin üzerindeki numarayı kazıyor. Bununlada kalmayıp üzerinekendi etiketini yapıştırıyor. Apartman giriş kapıları sökülmüş etiketlerden kalan izlerle dolu oluyor. Etiket yapıştıran firma iş gelmesini buna bağlamış demektir. Yani kaç kişi ordan o yazıyı görürde arasa odur. Müşteri memnuniyetinin hiçbir önemi yoktur. Parayı aldımı aldı o kadar. Oltamı atarım ne yakalarsam bereket versin anlayışıdır. Zaten adam müşterisine değer verecek olsa kapısına sökülmeyen etiketi yapıştırarak zarar vermez. Bu gün kapınıza etiket yapıştıran yarın enayi etiketini de anlımıza yapıştırır.

Otomatik makine ile yıkayanlar daha mı iyi yıkar?

Tam otomatik makinalar neyi otomatik olarak yaparlar? Otomatik makinayı da insanlar yaptı. Yaparkende şunu düşündüler şu halı yıkama ustasının halı yıkama makinası ile yaptığı işi otomatikleştirebilirsek çok miktarda işi daha kısa zamanda yaparız. Bunun için halı yıkama ustalarının halı yıkama makinasına yaptırdığı o hareketleri mükemmel bir şekilde kopyalamaya çalıştılar. Ama insanın elinin bileğinin makinayı tutarak yaptığı o hareketleri ne kadar taklit etseler hiçbir teknoloji yapamaz. Bu otomatik olarak basket oynayan robot yapmak kadar zordur. Fakat bu otomatik makinalar kötü yıkar anlamına asla gelmez. Kaldıki işi bilmeyen bir halı yıkama ustası manuel makinayı otomatik makina kadar bile kullanamaz.

Komşumun memnun kaldığı firmaya yıkatıyımmı?

Evet en mantıklı seçim başkalarının yıkatıpta memnun olduğu halı yıkama şirketi ne yıkatmak olur. Bunun farkında olan halı yıkamacı lar yaptıkları işte hep dikkat ederler. Ve her müşterisine yıllarca halısını yıkayacağını düşünerek muamele ederer. Her müşterisi değerlidir. Çünkü her müşteri referanstır.

Antalya halı yıkama alanında uzman pek çok firma ile doludur. Fakat az da olsa etiketçi firmalar da yok değil.

Okunma 4005 defa Son Düzenlenme Pazar, 03 Ağustos 2014 09:12

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Background
Background Color
Background Image
 
r" >Google+ Antalya duygu halı yıkama 464 11 65