• VTEM Image Show
 • VTEM Image Show
 • VTEM Image Show
 • VTEM Image Show
Show Slideshow

Koltuk Nasıl Temizlenir ? Özel

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Antalyada koltuk yıkama işi yapan firmalar genellikle halı yıkama firması dır. Antalyada halı yıkama lar dışında sadece koltuk yıkama şirketi az da olsa vardır. Koltuk yıkama firmaları genellikle yerinde koltuk yıkama yapar. Yani koltuk yıkama makinasını müşterinin evine getirir ve evde koltuk temizler.Ufak ayrıntılar dıiında koltuk yıkamacı lar aynı teknikleri kullanır. Farkı oluşturan ise kaliteli ürünler kullanma , Bilinçlı koltuk yıkama personeli ve öalışma disiplinidir.

Koltuk temizlemenin en önemli püf noktası vakum dur. Yani hava emişi yapmaktır. Çünkü koltuk yıkanırken ortamdan suyu uzaklaştırmanın başka bir yolu yoktur. Su olmadan kru olarak koltuk temizlenemez. yüzeysel olarak temizlense dahi kumaş altına ulaşılıp temizlenemez. Koltuklarımızda sadece yüzeysel değil alt katmanlardada kirlilik vardır. 

Deterjanlı su koltuğa püskürtülüp

 uzun süre beklemeden vakum makinası ile çektirilmesi gerekir. Beklenirse su sünger içlerine doğru hareket edebilir. İşinin uzmanı olan bir koltuk yıkamacı bu dengeyi iyi ayarlar. 

Deterjanlı su içerisindeki yüzey aktif maddeler sayesinde koltuk kumaş lifleri arasına hızla nufuz eder. Yumuşayan kirler vakum makinasıyla alınır. Bu çok etkili bir yöntemdir.

Çektirme işlemleri bitince bazı lekeler hala kalabilir. Ağır yağ, katran, asfalt, mum, oje, tükenmez kalem boyası, ve diğer boyalar çektirme işlemi ve normal koltuk şampuanı ile yapılan yıkamada çıkmazlar. Bu lekeler için herbirinin çözücüsü kullanılarak koltuk yıkama makinası ile yıkanmalıdır

Evde koltuk temizleme yapılırken yerler fazlaca su olabilir. Yerdeki sular uzun zaman geçmeden  ve alt katmanlara ulaşmadan giderilmelidir,Evde koltuk yıkama yaklaşık iki saat alır.

Araç koltuğu yıkama yapılırken suyun zarar vereceği yerler kapatılmalıdır. Araç koltuklarında elektronik sistem varsa dikkat edilmelidir. 

Aracımızın koltuğunu kendimiz temizlemek istersek bir elektrikli süpürge ile çektirebiliriz. çektirmezsek hare kalır. Unutulmamalıdırki hiçbir deterjan sihirli değildir. dokunduğunda kir yok olmaz. Deterjan suyun kir sökmesine yardımcı bir malzemedir. asıl işi su yapar.

kosla , çamaşırsuyu, tuzruhu gibi zararlı malzemler koltuk temizlemede kullanılmamalıdır. Koltuklara asla kullanılmayacak şey kosla dır.

Koltuk yıkama fiyatı için tıklayın

Okunma 4642 defa Son Düzenlenme Salı, 25 Mart 2014 21:45

Benzer Öğeler (etikete göre)

4 yorum

 • Yorum Linki Ali Cuma, 23 Ağustos 2013 18:55 yazan Ali

  Güzel bir çalışma olmuş.emeği geçenlerin eline sağlık

 • Yorum Linki halil kaya Cuma, 23 Ağustos 2013 18:17 yazan halil kaya

  Antanyada hsli yiksma isinde sizi cok basarili buldum. Islerinize verdiğiniz önem ortada

 • Yorum Linki Mehmet güven Cuma, 23 Ağustos 2013 18:16 yazan Mehmet güven

  Gerçekten mükemmel hiZmet kalitesi a sınıfı herkese tavsiye ederim pişman olmazsınız

 • Yorum Linki gazi Pazar, 07 Nisan 2013 21:00 yazan gazi

  güzel iş

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Background
Background Color
Background Image
 
" >Google+ Antalya duygu halı yıkama 464 11 65