• VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
Show Slideshow

Arama

İlişkili Makaleler

Halı Nasıl Yıkanır ?

Her halı yıkama işletmesinin kendine göre bir halı yıkama teknii olsada bu işin olmazsa olmazı bazı işlemler vardır. En önemli halı yıkama aşaması fırçalama dır. Otomatik makina da olsa motorlu fırça makinası da olsa teknik aynıdır. 40-60 cm capındaki yuvarlak bir fırçayı motor döndürür. Hepsi 

bu kadar. Bundan başka silindir fırçalarda halı yıkamada kullanılabilir. Silindir fırça çapı küçüldikçe ve devri arttıkça daha iyi sonuçlar alınır. Bu seferde geniş fırça seçeneklerine uyumsuzluk oluşur.

Bazı halı yıkama firmaları havuzda ıslatarak halı yıkamaktadır. Bu işlemin iyi yanlarının yanında kötü yanları da vardır. Havuz halıların iyi yıkanmasını sağlar. Ama işçilik artar.

Yıkanan halılar santifüj makinaları ile sıkılır. Bu sayede içerisindeki suyun %80- %92 si gider.Bu sıkma işleminin çok faydası vardır. Halı yıkama işinin olmassa olmazı halı sıkma dır. Halılar sıkılmazsa bakteri üretir. Koku yapar ve sararmalar oluşur. Hijyenik halı yıkama yapılabilmesinin olmazsa olmaz şartı halı sıkma dır.

Sıkılan halılar kurumaya bırakılır. Kuruma ortamında mutlaka hava sirkülasyonu olmalıdır. Biz halıları kapalı fırında dahi kurutsak hava sirkülasyonu olmazsa halılar bakteri üretir. Hava sirkülasyonu olduğunda sıvı hallden gaz hale geçen maddeler ortamdan ısı alır prensibine göre halıların sıcaklıkları yükselmez. Sirkülasyon olmazsa halının dış yüzeyleri kuruyuncaya kadar halı sıcaklığı yükselmez. Daha sonra halı iplikleri arasında kalan nem ısınarak tamda bakterilerin sevdiği bir ortam oluştırır.

Son aşama paketleme ve sevkiyat aşamasıdır. Paketleme yapmaktaki amaç sevkiyat sırasında halıların tekrar kirlenmesine mani olmaktır. Teslim alınan halılar mutlaka ambalajından çıkarılmalıdır.

 

Background
Background Color
Background Image
 
oogle+ Antalya duygu halı yıkama 464 11 65 ad> Antalya halı yıkama ve koltuk temizle - duygu halı yıkama Antalya merkez ,serik ve manavgat ilçelerinde halı yıkama, koltuktemizleme, battaniye yıkama,yorgan yıkakma işi yapmaktadır google-site-verification: googlec32ad4c578319134.html