• VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
Show Slideshow

Evimde halı temizliğini nasıl yaparım?

Halılarımızı mutlaka sık sık elektrikli süpürge ile süpürmeliyiz. Halıların elektrikli süpürge ile süpürülmesi halıyı temizlemekten başka halıya bakım anlamınada gelir. Halıların üzerine düşen kıl tüy ve benzeri şeyler bir müddet oradan uzaklaştırılmazsa üzerinde yüründüğünden keçeleşme meydana gelir. Bu aşamadan sonra süpürsenizde bu şeyleri halıdan uzaklaştıramazsınız.

Halıların üzerine herhangi bir sıvı döküldüğünde ilk yapılması gereken sıvının oradan uzaklaştırılmasını sağlamaktır. Elektrikli süpürgelerimiz ıslak süpürmeye uygunsa elektrikli süpürge iyi bir çözüm olur. Değilse çaybardağı gibi birşey halıya sürtülerek fazla suyu alınır. Eğer leke kalmışsa biraz su dökülerek alma işlemi tekrarlanır. Tekrar tekrar bu işlem yapıldığında halıdan leke çıkmamışsa saç şampuanından bir damla bir bardak suda karıştırılıp halıya dökülür ve çektirlir. kesinlikle bezle silme yapılmamalıdır. Bezle silme lekenin dağılması anlamına gelir .Halıdan leke çıkarmak için kesinlikle çamaşır suyu tuz ruhu veya sulandırılmamış leke çıkarıcı kullanılmaz.

Halılar halı yıkamacıdan geldiğinde ambalajı hemen açılmalıdır. Hatta halı yıkama firmasının çalışanına para ödemeden önce halılar mutlaka kontrol edilmelidir. 

Halılar kullanılmadan uzun bir süre bekleyecekse katlanmamalıdır. Halılar rulo halinde saklanabilir. Bekleyecek halıların kirlenmesinden endişe ediliyorsa üzerine bir çarşaf örtülebilir.

Evde halı yıkama çok zor bir işlemdir. Halı yıkamacılarda bulunan halı yıkama makinası ve  halı sıkma makinası olmadan halı yıkamak ve bu halının temiz olması neredeyse imkansız. Diyelimki çok uğraştık ve temiz yıkadık halıyı kısa sürede kurutamayacağımızdan halılarda sarı iz meydana gelir. Veya hassas halıların renkleri birbirine karışır.

Background
Background Color
Background Image
 
le+ Antalya duygu halı yıkama 464 11 65 < Antalya halı yıkama ve koltuk temizle - duygu halı yıkama Antalya merkez ,serik ve manavgat ilçelerinde halı yıkama, koltuktemizleme, battaniye yıkama,yorgan yıkakma işi yapmaktadır google-site-verification: googlec32ad4c578319134.html