• VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
Show Slideshow

Koltuk Nasıl Temizlenir ?

 

Koltuk temizlemenin en önemli püf noktası vakum dur. Yani hava emişi yapmaktır. Çünkü koltuk yıkanırken ortamdan suyu uzaklaştırmanın başka bir yolu yoktur. Su olmadan kru olarak koltuk temizlenemez. yüzeysel olarak temizlense dahi kumaş altına ulaşılıp temizlenemez. Koltuklarımızda sadece yüzeysel değil alt katmanlardada kirlilik vardır. 

Deterjanlı su koltuğa püskürtülüp uzun süre beklemeden vakum makinası ile çektirilmesi gerekir. Beklenirse su sünger içlerine doğru hareket edebilir. İşinin uzmanı olan bir koltuk yıkamacı bu dengeyi iyi ayarlar. 

Deterjanlı su içerisindeki yüzey aktif maddeler sayesinde kumaş lifleri arasına hızla nufuz eder. Yumuşayan kirler vakum makinasıyla alınır. Bu çok etkili bir yöntemdir.

Çektirme işlemleri bitince bazı lekeler hala kalabilir. Ağır yağ, katran, asfalt, mum, oje, tükenmez kalem boyası, ve diğer boyalar çektirme işlemi ve normal koltuk şampuanı ile yapılan yıkamada çıkmazlar. Bu lekeler için herbirinin çözücüsü kullanılarak koltuk yıkama makinası ile yıkanmalıdır

Evde koltuk temizleme yapılırken yerler fazlaca su olabilir. Yerdeki sular uzun zaman geçmeden  ve alt katmanlara ulaşmadan giderilmelidir,Evde koltuk yıkama yaklaşık iki saat alır.

Araç koltukları yıkanırken suyun zarar vereceği yerler kapatılmalıdır. Araç koltuklarında elektronik sistem varsa dikkat edilmelidir. 

Aracımızın koltuğunu kendimiz temizlemek istersek bir elektrikli süpürge ile çektirebiliriz. çektirmezsek hare kalır. Unutulmamalıdırki hiçbir deterjan sihirli değildir. dokunduğunda kir yok olmaz. Deterjan suyun kir sökmesine yardımcı bir malzemedir. asıl işi su yapar.

kosla , çamaşırsuyu, tuzruhu gibi zararlı malzemler koltuk temizlemede kullanılmamalıdır. Koltuklara asla kullanılmayacak şey kosla dır.

Background
Background Color
Background Image
 
gle+ Antalya duygu halı yıkama 464 11 65 > Antalya halı yıkama ve koltuk temizle - duygu halı yıkama Antalya merkez ,serik ve manavgat ilçelerinde halı yıkama, koltuktemizleme, battaniye yıkama,yorgan yıkakma işi yapmaktadır google-site-verification: googlec32ad4c578319134.html