• VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
Show Slideshow

Hakkımızda

Duygu halı yıkama 1998 yılında Antalya’nın Manavgat ilçesinde kuruldu. Biz aslen Kayseri’niin Bünyan ilçesinden olduğumuzdan bu iş  halı ile ilgili ilk işimiz değildi. Zaten ailemiz asırlardır

halı işiyle uğraşıyordu. Halının içinde doğduk desek yeridir. Annelerimiz bizim çocukluğumuzda dahil hep  halı dokudular.

                Halı işine yabancı olmayışımızın hep faydasını gördük. Ama o yıllarda insanlar kendi halılarını kendiler yıkıyordu. O zamanlar sadec e yaşlılar, çalışanlar ve hamile kadınların halılarını yıkıyorduk .

Halı temizleme yaygınlaştıkça bu seferde oto yıkama işi yapan yerler halı yıkama’yı da yanında yapmaya başladılar. Sözde halı temizleme işi yapıyorlardı ama sağlıksız koşullar nedeniyle pek başarılı olmuyordu. Aynı şartlarda bizde halı temizleme yapmaya kalkışsak bu kadar tecrübemize rağmen bizde başarılı olamazdık. Çünkü aynı zeminde az önce araba yıkanmış ve yağ pas gibi ağır lekeler yerdedir. Bu durumda halı yıkamaya başlamadan yerler çok iyi yıkanmalıdır ki halı yıkamadan daha zorlu bir iştir. Bu yüzdende kimse buna dikkat etmiyordu . Aynı halılar bize geldiğinde tabii ki halı yıkama işimiz çok zor oluyordu. Ayrıca sağlıksız araba deterjanları kullanılıyor ve araba yıkanan basınçlı püskürtücülerle halılar zarar görüyordu. Neyseki hem insanlar hem oto yıkamacılar bu yanlıştan döndüler. Az sayıda oto yıkamacı hariç ev halıları artık oto yıkamacılarda halı yıanmıyor.

2005’ten sonra overlok ihtiyacı oldu ve overlok makinaları aldık. Ama bu da uzun sürmedi sokak sokak gezip overlok yapan kişiler ortaya çıktı. Piyasanın doyuma ulaşmasıyla zarar eden gezici overlokçular işi bırakmaya başladılar. Seyyar overlokçular  yavaş yavaş azalsada hala mevcuttur.

Halı temizleme sektörü 2000’li yılların sonuna doğru yavaş yavaş yerine otururken son yıllarda Bu sefer de her önüne gelen bu işe girmeye başladı. Kalitesiz ve eksik prosedürlerle halı temizleyenlerin yanında birde parası çok olup otomatik makına kuranlar oldu. Gönül ister ki saygınlığı giderek artan bu meslek daha fazla yıpranmasın.

Gelecekte tabii ki işini hakkıyla yapan insanlar ayakta kalmayı başaracaklar ve sektörü onurla temsil etmeye devam edeceklerdir

DUYGU HALI TEMİZLEME


 

Background
Background Color
Background Image
 
gle+ Antalya duygu halı yıkama 464 11 65 > Antalya halı yıkama ve koltuk temizle - duygu halı yıkama Antalya merkez ,serik ve manavgat ilçelerinde halı yıkama, koltuktemizleme, battaniye yıkama,yorgan yıkakma işi yapmaktadır google-site-verification: googlec32ad4c578319134.html