• VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
Show Slideshow

KOLTUK YIKAMA Özel

Öğeyi Oyla
(0 oy)

antalya koltuk temizlemeKOLTUK YIKAMA

Koltuk yıkama ustalık gerektiren bir iştir. İlk olarak koltuklar kumaşına özel koltuk yıkama şampuanı ile sünger yardımıyla silinir. Daha sonra koltuk yıkama makinesiile koltuklardaki su çektirilir.  Su çektirme ağır ağır yapılmalı ve süngerlerine kadar tüm su çekilmelidir. Bu işlem koltukların kiri tamamen çıkıncaya kadar yapılır.

Su Çektirme Neden Gereklidir

Su çektirmede yapılan şudur . Suya karıştırılan yüzey aktif maddeler sayesinde suyun yüzey gerilimi azalır. Koltuğa uygulanan deterjanlı su kumaş dokusuna kolayca işleyerek kirlerin suya kusulmasını sağlar. Artık ıslak kumaştaki su kirlidir ve vakumla ortamdan uzaklaştırılır. Bu işlem ne kadar tekrarlanırsa koltuklar o kadar temiz yıkanır.

Son durulamadan sonra kalan sıvı çok iyi çektirilmelidir. Son çektirmeden sonra koltuklar %80 kurudur artık.  Kapı pencere açık en az bir gün bekletilip kurutulmalıdır.koltuk temizlemeKlima ile veya Elektrikli Isıtıcı Koltuklarımı Kuruturmu ?

 

Kapıyı pencere yi kapatıp klima açarak kurutma yapılamaz. Bu bir yanılgıdır. Akdeniz bölgesinin değişken havasına göre kurutmaya dikkat edilir. Antalya nın bazı kesimlerinde bazı günler o kadar nem çöker ki kuru koltuklar bile nemlenir. Böyle bir hava olursa kurutma işlemini uzatmak gerekebilir.

Buraya kadar koltuk yıkamanın önemli bir kısmını anlattık. Tabii ki burada anlatmadığımız bazı incelikleri de var. Taktir edersiniz ki yılların tecrübeleriyle oluşan bazı bilgileri burada paylaşmak uygun olmayabilir. Duygu halı yıkama koltuk temizliğide uzmanlaşmış ekibiyle tüm tecrübesiyle sizlerin hizmetinde. Bir telefonunuzla evinize gelip koltuklarınızı temizliyoruz.

 

Antalya Aksu Koltuk Yıkama

Okunma 1923 defa Son Düzenlenme Salı, 20 Ağustos 2013 21:24
Bu kategoriden diğerleri: « KOLTUK HİJYENİ

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Background
Background Color
Background Image
 
sher" >Google+ Antalya duygu halı yıkama 464 11 65