• VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
Show Slideshow

HALI YIKAMADA AMBALAJ SORUNU

Öğeyi Oyla
(0 oy)

 Halı temizleme işlemi bittikten ve halılar teslimata hazır hale geldikten sonra seviyat sırasında ambalajlanması gerekir.

halıların ambalajla taşınmasındaki maksat taşıma aşamalarında tozlanmaması ve başkalarının halılarının birbire temes etmemesidir. halı ambalajlamak için naylon poşet , peluş hurç , ve kumaş hurç kullanılır . peluş ve kumaş hurçlar maliyetinden dolayı halı yıkamacılar tarafından pek kullanılmaz. Fakat halıların uzun süre kullanmadan muhafaza edilmesi için mutlaka kumaş veya peluş hurçlara konulması gerekir . Bu bekletme uygun şartlarda en fazla 6 ay olabilir . Daha uzun beklemeler için doğru olanı ambalajsız serili olarak üzerine kumaş örtülmesidir. örtü kumaşının beyaz renkli olması hem gün ışığının ısısını çekmeyeceği hemmde böceklerin zararından koruyacağı için önemlidir. böceklerin çoğu beyaz bir zemin üzerinde yürümek istemez.

       Ambalajlı olarak saklanacaksa dik olarak değil yerde saklanması doğrudur. Dik olarak saklanacak halıların altları kırılabilir. bu kırıklar kalıcı olabilir.halılar illede dik olarak muhafaza edilecekse tam dik durması gerekir. Yere uzatılan halılar üst üste konmasalar daha iyi olur.

       Naylon poşet sadece halıların nakli için kullanılır .Halıların bir günden fazla naylon poşette beklemesi doğru değildir.

 

 

 

Okunma 1397 defa Son Düzenlenme Pazar, 31 Mart 2013 22:41

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Background
Background Color
Background Image
 
r" >Google+ Antalya duygu halı yıkama 464 11 65