• VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
Show Slideshow

Deri Koltuklardan Tükenmez Kalem Lekesi Nasıl Çıkar ?

Öğeyi Oyla
(0 oy)

 

 Deri koltuklarda tükenmez kalem lekesi  temizlenmesi en zor olanıdır. Çünkü deri bekledikçe mürekkebi içine çeker. Bu tip durumlarda yapılması gereken ilk olarak mürekkebin cinsinin belirlenmesidir. Zira mürekkebin cinsine göre ayrı seyreltici kullanılmalıdır. Genellikle 2-3 çeşit seyreltici tüm kalemlerin boyasını çözer. Denenebilecek çözücüler:

 alkol , beyaz ispirto, sentetik tiner, selülozik tiner, methilenclorid dir. Masum görünselerde kullanımları çok tehlikeli olabilir. Kullanırken tedbir alınmalıdır. Bu çözücüler deriye zarar verme ihtimali çok yüksektir. Suni deri için alkolden başka bişey denenmemelidir.  Hangi kimyasal kullanılırsa kullanılsın esas olan seyrelticiye çözünen mürekkebin başka bir emiciyle ortamdan uzaklaştırılmasıdır. Bu iş için özel olarak üretilmiş kalemler vardır ama kuru ve pamuklu kumaşlar da kullanılabilir. Çok defa seyreltici verilip tekrar çektirilmelidir. Tüm bu anlatılanlar tecrübeli kişiler tarafından daha güvenle yapılır. Zira kullanılan çözücünün deriye veya deri boyasına zarar verme ihtimali vardır. Bu iş için üretilmiş setler bile zarar verebilir.

Deri koltuklar temizlendikten sonra derinin tabiatında bulunan yağ miktarı azalabilir. Bunun mutlaka yeniden iade edilmesi gerekir. Bu da bu iş için özel olarak üretilmiş deri yağlayıcı ürünlerle verilir. Temin edilemezse az miktarda vazelin yada cilt kremi uygulanabilir .Aksi taktirde koltuklarımız temizlense bile  kuruyan deride çatlamalar meydana gelir.Ama bununda ölçüsünü kaçırmamak lazımdır.yağlayıcının fazlası hem derinin erken kirlenmesini hem de fazla yumuşayıp şekil bozukluklarına neden olmasına neden olur.

Duygu temizleme olarak tüm bu bilgiler kendi öz tecrübelerimizle ve uzun zamanda oluşmuştur. Yazılarımızın kopyalanarak kaynak gösterilmeden  web sitelerinde kullanıldığını tesbit ettik .Bu yazıların bize ait oldukları google kayıtları tarafından saati dakikasına tesbit edilmiş olup kaynak göstermeyen kopyacı emek hırsızlarına karşı yasal takip başlatılmıştır.

 

 

Okunma 14335 defa Son Düzenlenme Salı, 20 Ağustos 2013 21:26
Bu kategoriden diğerleri: Evimi Su Bastı Ne Yapmalıyım »

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Background
Background Color
Background Image
 
er" >Google+ Antalya duygu halı yıkama 464 11 65