• VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
Show Slideshow

Hakiki Deri Koltuk Temizleme Özel

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

hakiki-deri-koltuk-temizleme

Gerçek deri koltuklar yalnızca nemli bezle ve bastırmadan yüzeysel silme ile temizlenir.Bunun dışındaki müdahaleler zarar verir. Nemli bezle çok silinirse yine zarar görür. İnatçı lekeler varsa  mutlaka profesyonel bir işlem yapılmalıdır.
 
Hakiki deri koltuklarda en sık rastlanan çatlaklara işleyen kirler ve boya yıpranmalarınır. 
 
Boyası  çıkan derileri yüzünden koltuklar kötü ve kirli görünürler . kirli olmasa bile kaçkere temizlenirse temizlensin durum değişmez. Bu gibi durumlarda yapılması gereken koltuk derisinin profesyoneller tarafından boyanmasıdır.
 
                Deri koltuklar yüksek ısı ve doğrudan güneş ışığına uzun süre maruz kalırsa sertleşerek çatlar. Koyu renk deri koltuk uzun süre aldığı güneş ışığından daha fazla etkilenir.
 
                Sert cisimlerle , sert fırça , sert bezler ve bulaşık süngerlerinin sert tarafları deri  yüzeyine zarar verir. Deri koltuk temizlenirken elektrikli süpürge de kullanılmamalıdır.
 
                Deri koltuklara uygulanacak temizlik maddesi de önemlidir. Çamaşır suyu ,tuz ruhu,aseton,bulaşık-çamaşır deterjanları Koltuklara zarar verir. Kesinlikle kullanmamak gerekir.
 
Koltukta kullanılan deride doğal bir yağlılık vardır.Nemli bezle silinen koltuklarda sorun olmazken deterjanlı uygulama yaılmak zorunda kalınmışsa bu yağlar zarar görür. Sonuçta deri sertleşir.Böyle bir uygulama olmuşsa özellikle hayvansal yağ kullanılarak tekrar yağlanması gerekebilir. Ayakkabı cilası kullanımı da gerekebilir.  Bu tamamen profesyonel bir iştir. Zira fazla verilen yağ deride laçkalaşma veya kirlilik oluşturabilir. 
 
Eğer kendimiz yapıyorsak temizliği Hiç abartmadan silebilir. ve arkasından yine abartmadan Cilt bakım kremi uygulayabiliriz. Arko krem yada benzeri bir ürün olabilir ama az olmalıdır. 
Okunma 4761 defa Son Düzenlenme Salı, 26 Mart 2013 23:18

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Background
Background Color
Background Image
 
blisher" >Google+ Antalya duygu halı yıkama 464 11 65