• VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
Show Slideshow

Halı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Halı Alırken Nelere Dikkat Edilir ?

Naylon Halılara Dikkat!

Halı alırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta halının yapıldığı malzemedir. Petrol türevlerinden yapılan halıların pek çok kötü yanlarından birisi kir tutmasıdır. Sert halı kıllarının şekli kullandıkça değişir. Dönmeye başlayan halı kıllarının uçları tıpkı bir kanca gibi olur. Bu kancalar üzerine temas eden her elyaf parçasına takılır. Bu tür halılarda dikkat ederseniz sanki iplik parçalarını topluyormuş gibidir. Hatta bu halılarda bir iplik praçasını elimizle almaya kalkışsak bile üzerinden zor koparırız. Kaldıki elektrik süpürgesinin halı üzerindeki tüycükleri toplaması imkansızdır. Hatta halılarımızı yıkattığımızda bile birçok halı yıkamacı bu tüylerden halıları arındıramayabilir. Diyelimki arındırdı  bir aydan daha kısa zamanda halılarınız eski halini alacaktır. Böyle halılar ilk alındığında gayet parlak ve güzel görünebilirler. Birçok kişi bu halıları iyi halılardan ayıramaz. Yapılacak en önemli şey marka ve modele göre seçim yapmaktır. İlk bakışta pahalıya alınıyor gibi görünen bir halı uzun vade de daha karlı çıkarabilir.

Başka İnsanların Tecrübelerinden Faydalanabilirz.

Komşularımızdaki halılara dikkat edebiliriz. düzgün görünen halıların markalarına bakabiliriz. Bunu yaparken dikkat etmemiz gereken şey halıların yeni olmadığından emin olmaktır. Çünkü kalitesiz bir halı bile ilk alındığında iyi görünebilir.

Halı satıcısına bu halı iyimi ? diye sormak yanıltıcı olabilir. 

      Herşeyden önce unutulmamalı ki satıcının amacı halılarını satmak. Yıllardır yaptığı gibi sizi bir müşteri olarak ikna etmeye çalışacak. sizden gelen tepkilere göre sizi bir halıya yönlendrecek . Ama acaba sattığı halıyla ilgili ne kadar bilgiye sahip? Yada soruyu şu şekilde değiştirelim sattığı halıyla ilgili hergangi bir fikri varmı? malesef bu işi yapanların konuyla ilgili hiçbir bilgisi olmayabilr. 

Halı Yıkamacılarınıza Sorabilirsiniz

Evet halı yıkamacılar iyi halıyı en iyi bilenlerdir. Çünkü kıyas imkanları çok fazladır. Onların ellleri bir günde yüzlerce halıya değer. Aslında işini iyi bilen bir halı yıkamacıya rahatlıkla halı eksperi denilebilir. Gerçekten halıdan çok iyi anlayabilirler. Ama burada şunada dikkat etmek gerekir. Halı yıkama firması na yeni girmiş bir çalışan bizi yanıltabilir. Bundan başka halı yıkamacıların halıların neden yapıldığını teferruatıyla bilmeleri de beklenemez . Ama iyi halı marka ve modellerinden size tavsiyede bulunabilirler.

Halı Üreten Firmalara Sorabilirsiniz

 Evet biraz abartılı gibi görünebilir ama değeri 500 TL olan bir çamaşır makinasını üreten firmayı arayanların yanında fiyatı yine 500 tl olan bir halıyı üreten firmayı arayan neredeyse yoktur. Bu konuda firmalar beklediğimizden daha fazla bilgi verebilirlerFakat onlarda en iyi  ürünlerin kendilerinki olduğunu söyleyebilir. Buradaki amaç farklı firmalarla kıyaslama değil bir firmanın farklı ürünleri arasından seçim yapmak olmalıdır. Halılarla ilgili sormamız gereken öen önemli başlıklar şunlar olabilir . Halınızı aldığımda garanti hizmetiniz varmı , Halının garanti dışı kalmasını sağlayan şeyler nelerdir, Halıların üretildiği materyal nedir, Bu materyalın sağlığa zararı varmıdır , Halı ipliklerinin boyandığı boyalar sağlığa zararlı boyalarmıdır, yangında yanıcılığı nedir. Firma telefonları internetten kolayca bulunabilir. Bu konuda istek gelirse biz buradan paylaşa da biliriz.Biraz Abartın Ve Halı Üreten Firmaları Arayın.

Sitemizde yayınlanan bilgiler tamamen özgün olup kaynak göstermeden alınması ve yayınlanması hakkın gasbıdır. 

Background
Background Color
Background Image
 
ogle+ Antalya duygu halı yıkama 464 11 65 d> Antalya halı yıkama ve koltuk temizle - duygu halı yıkama Antalya merkez ,serik ve manavgat ilçelerinde halı yıkama, koltuktemizleme, battaniye yıkama,yorgan yıkakma işi yapmaktadır google-site-verification: googlec32ad4c578319134.html